7 روش جذب ثروت

7 روش جذب ثروت

تمام مهارت های موجود قابل یادگیری هستند، بنابراین تمام مهارت هایی که می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند را فرا بگیرید.

7 روش جذب ثروت از زبان برایان تریسی

 

بالا بردن احتمال جذب ثروت

برایان تریسی می گوید 7 راه برای اینکه شما احتمال استفاده از همه ی استعداد ها را افزایش داده و به فرد مطلوبی تبدیل شوید، وجود دارد. شما می توانید از این 7 راه در راستای دستیابی به موفقیت در کسب و کار و همین طور در جوانب مختلف زندگی خود استفاده نمائید. به عبارت دیگر 7 راه برای جذب ثروت و همینطور موفقیت وجود دارد که برایان تریسی به آن معتقد است:

 

(1) تصمیم بگیرید تا در حوزه خودتان همیشه برترین باشید

اکثریت مردم جهان که در حوزه های متعددی مشغول به فعالیت هستند این گونه رفتار نمی کنند و این یکی از بزرگترین اشتباهات آن هاست. تعداد بسیار زیادی از مردم جهان به دنبال دستیابی به موفقیت های بزرگتر در زندگی خود هستند. همه ی ما دیده ایم که آن ها افراد موفق را تحسین می کنند و داستان موفقیتشان را برای هم تعریف می کنند. کمتر کسی است که به دنبال درآمد بیشتر نباشد و این موضوع در همه نقاط جهان حاکم است. اما تقریبا با تعداد کمی از مردم جهان مواجه می شویم که تصمیم بگیرند در کارشان برترین باشند. توصیه من به عنوان برایان تریسی به شما این است که هیچ چیزی به جز بهترین بودن در نوع خود را نپذیرید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تصمیم قطعی گرفته و از تصمیم خود با تلاش مداوم حمایت کنید. این را بدانید که شما محدودیت زیادی ندارید و می توانید با انتخاب مسیر درست به موفقیت برسید.

 

(2) اهداف خود را شفاف کنید

برای اینکه بتوانید در هر کسب و کاری که هستید به موفقیت دست پیدا کنید، لازم است اهدافی کاملا ویژه برا شغل خود تعیین کنید. برای خود چک لیست تهیه نموده و روزانه برای رسیدن به هدف خود قدمی بردارید. با این روش، گام به گام خود را به هدفتان نزدیک می کنید.

 

(3) به خودتان بیشتر کمک کنید

سعی کنید روی درآمدزایی بیشتر و ایجاد ارزش برای کسب و کار خود تمرکز کنید. به دنبال سیاست بازی نباشید و تلاش کنید تا عملکردتان شما را به همگان معرفی کند و به موفقیت کسب و کارتان کمک کند.

 

(4) همیشه دنبال یک فرصت باشید تا بدرخشید

هر زمان که فرصتی پیدا کردید تا کمک بیشتر یا کار بیشتری انجام دهید، از آن به نحو احسن برای اثبات صلاحیت خود و نشان دادن توانایی های خود برای دستمزد بیشتر و ترفیع سریع تر استفاده کنید.

 

(5) مسئولیت آنچه هستید و آنچه انجام می دهید را بپذیرید

گام های رو به جلو بردارید. داوطلب شوید تا کارهای سخت تر را انجام دهید. وظایف بیشتری را قبول کنید و بر عهده بگیرید. کارهایی که به شما واگذار شد را به نحو احسن و با اطمینان کامل انجام و تحویل کنید.

 

(6) مواردی که موفقیت شما را محدود می کند کنار بگذارید

اگر در مهارت های مهم زندگی، ضعف داشته باشید، موفقیت شما محدود می شود. در هر جایگاهی که امروز قرار دارید، به دلیل حوزه هایی است که در آن تخصص داشته اید. ضعف در مهارت های کلیدی ترمز موفقیت شماست و باعث عقب ماندگی شما می شود. توصیه ی من این است در هر مهارتی ضعف دارید در اسرع وقت آن را برطرف کنید. می توان این کار را با مطالعه یک کتاب، گوش دادن به پادکست، شرکت در سمینار یا ثبت نام در دوره مهارت های فردی انجام داد.

 

(7)تصمیم محکمی بگیرید که هرگز تسلیم نشوید

روز و شب تلاش و مقاومت کنید، تا سرانجام به موفقیتی که حق شماست دست پیدا کنید.

تمرین عملی برای جذب ثروت از زبان برایان تریسی

یک تکه کاغذ بردارید و اهدافی که برای خود و شغلتان تعیین نموده اید را به صورت کاملا واضح و با جزئیات یادداشت کنید. به طور مثال جایگاهی که علاقمند هستید پس از یک ماه، دو ماه، شش ماه، یک سال و دو سال بعد داشته باشید را برای خود مشخص کنید. من به شما نصیحتی دارم و آن این است که احتمال همه چیز وجود دارد اما هیچ وقت کار خود را به شانس واگذار نکنید.

مواردی که مانع شما می شود تا استعداد های خود را کشف نکنید مشخص کنید. از همکارتان سوال کنید، از رئیس خود بپرسید. ابتدا آن ها را برای خود مشخص کنید و تصمیم بگیرید تا در آن موارد خود را ارتقا داده و استاد شوید. تمام مهارت های موجود قابل یادگیری هستند، بنابراین تمام مهارت هایی که می تواند به شما در رسیدن به اهداف و موفقیت در کسب و کارتان کمک کند را فرا بگیرید.